Herkese merhaba,

Şubat ayında Crossfit Open 2018 ile başlayan ve Mayıs-Haziran aylarında regional finalleri ile devam eden 2018 sezonu bu hafta Madison’da yapılacak finallerle sona erecek. Biz de sizler için yarışma takvimini, şimdiye kadar açıklanan müsabakaları ve yarışmaları nasıl seyredebileceğinizi özetlediğimiz kısa bir yazı hazırlamak istedik. Hadi başlayalım.

Takvim:

Bireysel ve takım mücadeleleri 1 Ağustos Çarşamba yani bugün başlıyor. Aşağıda detaylarını vereceğimiz 1. gün programı finallerin en zorlu günü gibi gözüktüğü için 2 Ağustos perşembe ise bireysel ve takım müsabakaları için rest day olarak belirlenmiş. 3 Ağustos Cuma günü tekrar başlayan müsabakalar 5 Ağustos Pazar günü tamamlanacak. Henüz crossfit resmi sitesinde paylaşılmış bir saatlik takvim bulunmuyor. Fakat Amerika’da finalleri yayınlayacak CBS kanalının gönderdiği takvime göre yarışmalar her gün Türkiye saati ile 18.00’de başlayacak gibi gözüküyor.

 

Açıklanan müsabakalar:

Yazının başında da bahsettiğim gibi çarşamba günün bütün müsabakaların en zorlu günü olacak gibi gözüküyor. Her yıl müsabakalara ilk gün müsabakası olarak yüzme, tırmanma yarışı gibi farklı müsabakalar ekleniyor. Bu yıl da çarşamba günü toplam 12 kilometrelik bisiklet yarışı ile başlayacak. Çarşamba günün en dikkat çekici ve zorlu müsabakası ise günün sonunda yapılacak 42 kilometrelik kürek maratonu olacak. 4 saat içerisinde tamamlanması gereken bu maraton seyir zevki son derece düşük olsa da atletler için en zorlayıcı müsabaka olacak gibi. Cuma günü de iki müsabaka ile devam edecek finallerde cumartesi günü ise kaos isimli tek bir müsabaka gözüküyor. Henüz detayları belli olmayan cumartesi seansı ve her zaman olduğu gibi cumartesi akşamı akşamı açıklanacak pazar müsabakaları hariç olmak üzere açıklanan müsabakalar şu şekilde:

 

Çarşamba

Cuma

CRIT

Bike 10 laps for time
  (1,200± meters per lap)

THE BATTLEGROUND

Rescue Randy drag
2 rope climbs
Obstacle-course run
2 rope climbs
Rescue Randy drag

Men wear 20-lb. vest
Women wear 14-lb. vest

30 MUSCLE-UPS

30 muscle-ups

FIBONACCI

5-8-13 reps of:
 Handstand push-ups
 Double kettlebell deadlifts
Then, OH lunge 89 ft.

CROSSFIT TOTAL

1-rep-max back squat
1-rep-max shoulder press
1-rep-max deadlift

 

MARATHON ROW

Row 42,195 meters

 

Müsabakaları nasıl takip edeceğiz?

Müsabakalar Amerika’da televizyondan canlı yayınlanacak olsa da Türkiye’de müsabakaları seyretmek için crossfit sitesini, crossfit games ios app / adroid app‘ini veya facebook üzerinden açılan Crossfit Games FYI sayfasını kullanabilirsiniz. Müsabakalar başladığında bildirim almak için Facebook sayfasının bildirimlerini açmayı unutmayın.

Herkese iyi seyirler